News Posted in News.

Roll of honour

WINNERS:

 

Division 1: Railway Club ‘C’; Division 2: Friary ‘A’; Division 3: Royal Oak.
Trebles – Division 1: Railway Club ‘C’; Division 2: Aldwick Legion ‘A’; Division 3: Aldwick Legion ‘B’.
Four-a-side – Division 1: Bognor Sports Club ‘B’; Division 2: Friary ‘A’; Division 3: Aldwick Legion ‘B’.
Captain’s Cup – Division 1: Gina Berry, Bognor Sports Club, & Liz Crawley, Waterloo; Division 2: Jill Mitchell, Newtown ‘A’; Division 3: Marion Hines, Royal Oak, & Jackie Reid, Aldwick Legion ‘B’.

 

Secretaries’ Cup – Division 1: Karen Bennett, Wheatsheaf ‘B’; Division 2: Bridget Derwojed, Friary ‘A’; Division 3: Mary Lancaster, Royal Oak.

 

Individuals’ Cup – Division 1: Mary Jane Todd, Railway ‘C’; Division 2: Linda Burley, Newtown ‘D’; Division 3: Claire Ballantyne, Newtown ‘B’.

 

Pairs – Division 1: Railway Club ‘C’; Division 2: Aldwick Legion ‘A’; Division 3: Newtown ‘B’.

 

Most individual wins – Division 1; Karen Bennett, Wheatsheaf ‘B’; Division 2 – Julie English, Friary; Division 3: Mary Lancaster, Royal Oak, & Becks Goff, Royal Oak.

 

Most individual tons – Division 1: Gina Berry, Bognor Sports Club ‘B’; Division 2: Pat Woolacott, Friary ‘A’; Division 3: Clair Riley, QEII.

 

Senior citizens – Division 1: Barbie Bateman, Wheatsheaf ‘A’; Division 2: Maureen Dempsey, Aldwick Legion ‘C’; Division 3: Thelma Jenkins, Aldwick Legion ‘B’.

 

Most team tons – Division 1: Railway ‘C’; Division 2: Friary ‘A’; Division 3: Royal Oak.

 

Highest shot out – Division 1: Mary Jane Todd, Railway ‘A’; Division 2: Ann Dixon, Aldwick Legion ‘A’; Division 3: Marion Hines, Royal Oak.

 

Least darts winners – Division 1: Mary Todd, Railway ‘C’, & Jo Blaker, Railway ‘C’; Division 2: Jill Mitchell, Newtown ‘A’; Division 3: Jackie Brown, Newtown ‘B’.

 

Wooden spoon – Division 1: Richmond; Division 2: Newtown ‘D’; Division 3: Bognor Sports Club ‘A’.

 

Charity Shield: Wheatsheaf ‘B’.

 

Landladies’ winner: Hayley Cooper, Newtown.

 

180s – Julie English, Friary ‘A’; Becks Goff, Royal Oak; Gina Berry, Bognor Sports Club ‘B’; Jill Mitchell, Newtown ‘A’.

 

Bull’s eye finish – Judy Nanson, Railway ‘A’; Mary Roberts, Richmond; Gina Berry, Bognor Sports Club ‘B’.

Posted in News.